gototopgototop
Киевский академический театр Драмы и комедии на левом берегу Днепра

Життя попереду

Еміль Ажар
Інсценізація Д. Богомазова
Переклад з французької М. Марченко

ЖИТТЯ ПОПЕРЕДУ

Роман про Розу, або недитяча історія

Вистава на дві дії

Тривалість 2 год. 30 хв.

Прем'єра відбулася 25 листопада 2017 року

 

Театральна премія «Київська пектораль-2018» в номінаціях: «Краща драматична вистава", "Краща режисерська робота" – Д. Богомазов, "Краща чоловіча роль" – Лев Сомов (за роль Мадам Рози)

Колишня повія, стара польська єврейка мадам Роза, що пройшла гітлерівський концтабір, утримує в емігрантському кварталі Парижа дитячий притулок. Тут – діти, народжені шлюхами поза законом. Серед його вихованців – арабський підліток Момо. Від його імені й ведеться історія. Історія – захоплююча, відверта, шляхетна й божевільна. Історія – про велич і силу неймовірної любові на порозі життя та на межі смерті.

 

Про автора:

Еміль Ажар – один з псевдонімів, під яким публікував свої твори Ромен Гарі (справжнє ім'я Роман Кацев; 1914-1980) – французький письменник російського єврейського походження. Людина-легенда, один з найблискучіших і загадкових авторів XX століття, військовий льотчик і учасник Опору, друг де Голля, дипломат, кінорежисер. Гарі все життя був неймовірним романтиком і авантюристом. І він став автором однієї з найнеймовірніших містифікацій XX століття.

Коли в середині 70-х Ромен Гарі – відомий і поважний письменник, лауреат Гонкуровської премії, почав втрачати увагу французької критики, він надрукував свій новий роман під іншим літературним ім'ям – Еміль Ажар. Книга мала шалений успіх, і Гарі вирішив зберегти таємницю. А вже за другий роман «Життя попереду» молодому (!) письменнику Емілю Ажару була присуджена Гонкурівська премія. За положенням ця вища літературна нагорода Франції може бути присуджена авторові лише один раз, а завдяки містифікації Гарі став єдиним в історії двічі її лауреатом.

Гарі і надалі продовжив писати під обома псевдонімами, а французьки критики продовжували сварити Гарі та прихильно відгукуватися про Ажара, порівнювати їхні твори та протиставляти літературний стиль авторів. Містифікація розкрилася лише після самогубства автора, коли через рік з’явилася його посмертна публікація «Життя і смерть Еміля Ажара».

 

Режисер-постановник – засл. діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Дмитро БОГОМАЗОВ
Художник-постановник – Петро БОГОМАЗОВ
Режисер зі звуку – засл. діяч мистецтв України Олександр КУРІЙ
Музика – Олександр БЕГМА, Михайло КУКУЮК, засл. артист України Андрій САМІНІН
Пісні – Михайло КУКУЮК

Художник з освітлення – Тетяна КИСЛИЦЬКА, Сергій ШАЛАБАНОВ

 

Дійові особи і виконавці:

Мадам Роза – нар. артист України Лев СОМОВ

Момо – Оксана ЖДАНОВА

Лікар Кац – нар. артист України Олександр ГАННОЧЕНКО

Надін – Світлана ШТАНЬКО, засл. артистка України Леся САМАЄВА

Мосьє Аміль – засл. артист України Володимир ЗАДНІПРОВСЬКИЙ, Сергій ДЕТЮК

Юссеф Кадір – засл. артист України Віктор ЖДАНОВ

Мойсей – Катерина САВЕНКОВА

Бананія – Юрій РАДІОНОВ

Синій клоун - засл. артист України Андрій САМІНІН

Мосьє Гітлер - Олександр КОМАРЕНКО

Кролик - Володимир КАНІВЕЦЬ

музикАНТИ:

Михайло КУКУЮК - вокал, гітара

Андрій САМІНІН - клавішні

Олександр БЕГМА - вокал, акордеон

Тимур БУРЛАКА - ударні

Віктор ЖДАНОВ - труба

Володимир КАНІВЕЦЬ - перкусія

 

ПРЕСА ПРО ВИСТАВУ:

«Несомненная ценность и спектакля, и режиссерского выбора — именно такая Роза, какой она и предстала в сценическом сюжете. Женщина-игрушка, женщина-клоун, пародия на Калягина в роли донны Розы, цирковая забава на жестокой арене судьбы, слегка окаменевшая, но все же не пропащая живая душа. Лев Сомов, играющий Розу, как мне показалось, пребывает в постоянном внутреннем конфликте и с костюмными капустными лепестками-нарядами, и с обильным гримом, и с вереницей париков, и с иными массивными телесными приспособлениями (укрупняющими фигуру), а также, возможно, и с г-ном режиссером: талантливым людям всегда есть о чем поспорить.»

Олег Вергеліс, «Дзеркало тижня» від 1 грудня 2017 року

«Можно много говорить о творческой манере Богомазова, о том, какие ее характерные черты проявились в новом спектакле. О фирменных пластических миниатюрах, которые остроумно комментируют и оттеняют произносимый со сцены текст. О точной актерской работе, лишенной той топорной дешевой экзальтации, которой постоянно грешат столичные подмостки. О живой музыке Александра Бегмы, Михаила Кукуюка и Андрея Саминина с ее тонкими аккуратными нюансировками. О группе клоунов, придающей постановке дополнительное обаяние, в котором в правильной пропорции перемешаны грустное и смешное.»

Юрій Володарський, «2000» від 1-7 грудня 2017 року

«Тож хоч Лев Сомов виходить на сцену в образі старої баби, а Оксана Жданова — в ролі хлопчиська, якось не задумуєшся про те, що вони «грають роль». Таке враження, що ми відкрили для себе цих чудових артистів заново. Краще сказати, що вони не грають, а «вміють бути». Втім, це стосується всіх, хто є на сцені, включно з живим оркестром: Михайло Кукуюк, Андрій Самінін, Олександр Бегма, Тимур Бурлака, Віктор Жданов, Володимир Канівець. Вони таки справді нічого не грають — крім музики. Може, завдяки їй спектакль залишається в пам’яті схожим на акваріум, у якого зняли скляні стінки, але вода якимось дивовижним чином не розтікається, а зберігає свою тремтливу живу форму в напівтемряві театрального залу.»

Іван Бабенко, «День» від 30 листопада 2017 року

«Вистава є нетривіальною апеляцією її творців до смиренності, людяності та толерантності — міжнаціональної, міжетнічної та міжрелігійної… Особливих овацій заслуговує гра Льва Сомова! Його Мадам Роза — розкішна пишна пані, у манерах якої прочитується і минуле запальної повії, і біль заляканої фашистами єврейки, і бізнесвуменські манери утримувачки притулку, і щиросердна материнська любов до Момо».

Вікторія Котенок, «Україна молода» від 14 березня 2018

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

button 

Клуб любителей нашего театра
м. Київ,
пр. Броварський, 25
(м. Лівобережна)
Адміністратор: +38 (044) 517-41-04

Каса:
Працює щоденно
з 10:30 до 19:30
(перерва з 15 до 16)
+38 (044) 517-89-80
E-mail: [email protected]

Режим роботи театру:
Адміністрація: Вт. - Сб. з 11:00 до 19:00
Початок вистав:
дитячі - 12:00
денні - 15:00
вечірні - 19:00

Ми у

Пошук по сайту